- مقالات پارچه مبل

بهترین روش انتخاب پارچه برای مبلمان

پارچه مبلی و انواع آن

انتخاب پارچه برای مبلمان می تواند به شما در انتخاب طراحی خانه کمک کند پس با کمی اطلاعات در مورد پارچه می تواند بهترین انتخاب را کنید.

1-پارچه چرم (طرح چرم) برای رو مبلی

این روزها چرم بر روی مبلمان زیاد شده است چرا که پارچه ی چرم حالت رسمی تر نسبت به پارچه های دیگر دارد اما دارای معایب و مزایایی است که بهتر است. قبل انتخاب سنجید تا پارچه مناسب را انتخاب کنید. مثلا در جنس درجه 2 خیلی زود روکش رویی پوسته پوسته می شود و کاملا غیر قابل استفاده میشود ولی قیمت آن نسبت به چرم طبیعی بسیار تفاوت دارد.

استفاده از چرم مصنوعی درجه یک برای مبل راحتی

پارچه مبلی درجه یک، عمر بالایی دارد، و در مقابل مواد شوینده آسیب پذیری ندارد

پارچه مبلیريال چرم مصتوعی درجه 3

پارچه های طرح چرم درجه دو چینی در مقابل نور، مواد شوینده و یا گاهی بدلیل از بین رفتن چسب بین دولایه در اثر گذشت زمان کیفیت خود را از دست می دهند

2- پارچه مخمل برای رو مبلی

پارچه مخمل جزو آن دسته از پارچه ها به شمار می رود که همیشه مورد نظر افراد است و طرفدار خاص خود را دارد چرا که این پارچه دارای تنوع زیادی است و بافت و رنگ آن هم دارای تنوع است که یکی نوع از این پارچه مخمل نانو است که نسبت به بقیه پارچه ها دیرترکثیف می شوند.

3-پارچه ساتن

انتخاب پارچه ساتن برای مبلمان آخرین گزینه است که استفاده می شود زیرا سطح این پارچه بسیار لغزنده است و هنگام نشستن روی آن اذیت می شوید یکی دیگر اگر لکه بروی آن باشد سخت لکه آن از بین می رود و بعد از زحمت زیاد برای از بین بردن حالتی بدی به خود می گیرد و در آخر بافت آن تنوع زیادی ندارد.

پارچه ساتن برای مبل

4- گلیم وجاجیم

استفاده از گلیم و جاجیم برای مبلمان می تواند فضای متفاوتی برای طراحی داخلی ایجاد کند این پارچه به دلیل بافت پخته و نسبتا ضخیم که دارند برای مبل های چوبی بهتر است و حالتی سنتی در منزل ایجاد می کند و اگر لکه بروی آن باشد به چشم نمی خورد.

لسافاده از جاجیم و گلیم در ساخت مبلملن - مبل گلیم

ساخت جاجیم در کشور ما پیشینه تاریخی دارد و از افتخارات فرهنگی ما ایرانیان است

گلیم بافی

آی تی مبل افتخار دارد با تبلیغ محصولات درجه یک، که در آن از صنایع دستی کشور عزیزمان استفاده شده، ضمن حمایت از تولید ملی، به هنر های بومی کشور بها بدهد.

بنابر این عزیزانی که اقدام به سفارش محصولات سنتی و هنر های دستی بکنند، هدایا و تخفیفات ویژه ای از ما دریافت خواهند کرد.

قیمت سرویس خواب

قیمت مبل راحتی

قیمت مبل کلاسیک

منابع:

www.wayfair.com
www.chidaneh.com

درباره مدیر سایت

مطالب بیشتر.. مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *